Dział: Social media marketing

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak robić moralny influencer marketing?

Zawód influencera nie zawsze cieszył się dobrą opinią i często był postrzega- ny jako nieodpowiedzialny i pozbawiony moralności. Wiele razy słyszeliśmy o współpracach „scamowych” oraz sytuacjach, gdy influencer promował pro- dukt, którego sam wcześniej nie używał i nie znał. Pomimo tych negatywnych aspektów, firmy coraz częściej przekonują się do tego typu działań. Mają one bowiem duży wpływ na wzrost sprzedaży produktów i usług, a badania po- twierdzają, iż korzystanie z influencer marketingu ma bardzo wiele plusów. Pozostaje zatem pytanie: jak przeprowadzić kampanię marketingową z twór- cami internetowymi, aby była ona w pełni etyczna?

Czytaj więcej

Zarządzanie kryzysem w social mediach

Pracujesz na najwyższych obrotach. Wszystko sprawdzasz dwa razy. Pilnujesz, żeby nic nieoczekiwanego się nie wydarzyło. W najmniej oczekiwanym momencie (najczęściej w weekend) przychodzi ON. KRYZYS. Czy da się przed nim ustrzec? Raczej nie. Ale na pewno da się na niego przygotować. To, co jeszcze warto zrobić – to zmienić podejście. Jak? Przeczytaj artykuł.

Czytaj więcej

Social media jako niezbędne narzędzie sprzedażowe w branży gastronomicznej – jak wykorzystać nowe narzędzia, aby przyciągnąć klientów i... sprzedawać online

Obecnie aktywne konto w mediach społecznościowych powinno być nieodłączną częścią prowadzenia biznesu. Szczególnie w branży gastronomicznej nie jest to dodatek, a niezbędny instrument, który realnie wpływa na sprzedaż. Jak więc działać w social mediach, aby ją zwiększyć?

Czytaj więcej

Audyt social mediów krok po kroku

Z artykułu dowiesz się:

- Czym jest audyt mediów społecznościowych.
- W jaki sposób go skutecznie przeprowadzić.
- Jakie są najważniejsze kroki przy jego tworzeniu.
- Na jakie wskaźniki zwracać uwagę.
- Czy Twoja marka jest konsekwentnie i odpowiednio reprezentowana w różnych portalach społecznościowych.

Czytaj więcej

5 grzechów głównych popełnianych w kampaniach prowadzących do strony WWW

Sporo uwagi w marketingu poświęca się skuteczności kampanii reklamowych. Jako marketerzy nieustannie poszukujemy recepty na doskonałą formę reklamy. Próbujemy znaleźć idealny format reklamowy, przepis na sprzedające copy czy perfekcyjnie dopasowaną grupę docelową. To wszystko może okazać się stratą czasu, kiedy popełnimy jeden z 5 głównych grzechów przy kampaniach prowadzących do strony WWW.

Czytaj więcej

Jak wykorzystywać zniżki i promocje, aby generowały rezultaty?

Jeszcze „chwilę temu” czytałem na LinkedIn wpisy osób, które pisały, że TikTok to aplikacja dla dzieci. Że chyba piekło zamarznie, zanim jakiś „poważny biznes” wejdzie na TikToka. Ba! Widziałem nawet posta starającego się zrobić pogłębioną analizę tego, dlaczego tworzenie firmowego profilu na TikToku negatywnie wpływa na reputację marki. Dziś sytuacja znacząco się zmieniła. Zamiast czytać o tym, że TikTok to miejsce wyłącznie dla roztańczonych nastolatków, widzę raczej nagłówki o tym, że TikTok może poważnie napędzić biznes.

Czytaj więcej

Najciekawsze rodzaje działań z influencerami – jak dopasować formaty promocji do celów marki?

Na jaki format postawić, gdy w kampanii z influencerami zależy nam na budowaniu świadomości? Czy ten sam rodzaj działań będzie efektywny, gdy chcemy podbić sprzedaż? Sprawdź, na jakie formy współpracy z influencerami postawić w zależności od celu współpracy.

Czytaj więcej

10 niestandardowych pomysłów na reklamę na Facebooku

Ekosystemy reklamowe Facebooka i Instagrama stają się z jednej strony coraz bardziej rozbudowane i złożone, a z drugiej – coraz bardziej zautomatyzowane.

Czytaj więcej

Przydatne narzędzia w influencer marketingu

Marketerzy coraz chętniej decydują się na podejmowanie współpracy z twórcami internetowymi. Przełomowy dla rynku był rok 2020. Pomimo spadku związanego z wybuchem pandemii, wydatki na reklamę internetową po raz pierwszy w historii przekroczyły 5 mld zł. Jeżeli jeszcze nie współpracowałeś z influencerami lub robiłeś to, ale szukasz alternatywy, aby przyspieszyć swoją pracę, warto wykorzystać kilka narzędzi, które zdecydowanie ułatwią codzienną współpracę z twórcami.

Czytaj więcej

Pinterest a reklama - Jak ugryźć fanów designu?

Pinterest to kopalnia pomysłów dla kreatywnych osób projektujących wystrój mieszkań, kompletujących garderobę na kolejny sezon, czy posiadających hobby związane z rękodziełem lub twórczością artystyczną. Jednak to nie tylko miejsce pełne ładnych obrazków i filmów, a platforma, której 89% użytkowników deklaruje, że korzysta z niej po to, by znaleźć inspiracje do zakupów[1] . Dowiedz się, w jaki sposób pokazać im swoje produkty, żeby chcieli kupować!

Czytaj więcej