Twórca i zarządzający Business Games Institute – pierwszej w Polsce organizacji zajmującej się adaptacją tzw. serious games do działań marketingowych i sprzedażowych. W ramach BGI zarządza także projektami Product Management Academy oraz Marketing ROI Consulting.
Doświadczony menedżer marketingu i strategii, przez kilkanaście lat był odpowiedzialny za zarządzanie marketingiem i markami w jednej z firm Grupy Siemens w Polsce; realizując szereg programów międzynarodowych, m.in. jako interim ekspert w centrali Siemens Westinghouse w Orlando (USA).
Od prawie 15 lat prowadzi warsztaty dla menedżerów i specjalistów marketingu, sprzedaży, strategii, zarządzania produktami i innych specjalności – przede wszystkim duże międzynarodowe korporacje. Stworzył kilkadziesiąt strategii marketingowych dla firm różnej wielkości i z różnych branż, a w jego szkoleniach wzięło osób już ponad 5000 osób. Jest jednym z głównych prowadzących zajęcia na programach the Chartered Institute of Marketing w Grupie Questus, wykłada na wielu uczelniach, także na programach MBA.
Autor i współautor poczytnych książek z zakresu marketingu: „Wskaźniki marketingowe“, „Jak szybko napisać profesjonalny plan marketingowy“, „E-Marketing“, „Learning Battle Cards“.
Wybrana publikacja jest otwarta do darmowego podglądu.
Zobacz, jak nasza platforma może Ci pomóc w rozwoju.
Zyskaj dostęp do treści topowych polskich Marketerów - poznaj OM Guide.
Kto jest docelowym konsumentem mojego produktu? Co chcę osiągnąć dzięki kampanii? Na co warto postawić w pierwszej kolejności? Wzrost świadomości, generowanie ruchu na stronę, leady, sprzedaż. Jaki budżet mogę przeznaczyć na kampanię?
Czy warto budować lejki i kiedy sprawdza się ta strategia? Czy lejki potrafią jednocześnie zatrzymać klienta na dłużej, a nie tylko
generować pojedynczą sprzedaż?
Schematy konkretnych działań, które zadziałają przy mikrobudżecie.
Na zakończenie naszego rozdziału wprowadzającego możemy przeanalizować krok po kroku działania, które pozwolą na podejmowanie trafnych decyzji przy promowaniu naszych produktów i usług. W tym celu wyobraźmy sobie sytuację, że wcielamy się w rolę kosmetyczki-pasjonatki, która pragnie wypromować swój pierwszy gabinet kosmetyczny, mając symboliczną kwotę 1000 zł za zakomunikowanie tego swoim potencjalnym klientom.