Jak pozyskiwać wartościowe linki?

Marketing w wyszukiwarce

Jak pozyskać wartościowe linki oraz jakie metody stosować w swoim linkbuildingu, aby w pełni wykorzystać możliwości jakie daje.

Jak pozyskiwać wartościowe linki – metody działania

Linkbuilding jest jedną z kluczowych składowych dobrze zrobionego pozycjonowania dla Twojej strony internetowej. Nieważne, w jakiej branży się obracasz – linkowanie do Twojej strony wpływa na pozycje w wynikach wyszukiwania Google.

Nie owijając zbytnio w bawełnę, pokażę Ci jak pozyskać wartościowe linki oraz jakie metody w swoim linkbuildingu stosuję. Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje linkbuilding, warto zastosować wszystkie moje porady dotyczące pozyskiwania wartościowych linków.

Rada numer 1: Wymień się artykułem z potencjalnym wydawcą.

Choć technik pozycjonowania jest naprawdę wiele, to jednak nikt, nawet największy ekspert w tej dziedzinie, nie może mieć pewności, że będą one również skuteczne jutro, za tydzień, miesiąc czy rok. Dlatego przez cały czas należy dbać o pozyskiwanie wartościowych linków na stronę, między innymi poprzez wymianę artykułów pomiędzy branżowym wydawcą a właścicielem witryny, czyli Tobą.

Pomysłów i sposobów na pozyskanie wartościowych linków do strony może być naprawdę bardzo dużo. Planując pozycjonowanie Twojej strony, warto bardzo poważnie zastanowić się nad nawiązaniem z branżowym wydawcą współpracy polegającej na wymianie artykułów – skorzystacie obydwaj.

Bardzo ważne jest w tym przypadku nawiązanie współpracy z osobami doświadczonymi, o bogatej i merytorycznej wiedzy. Warto bowiem podkreślić, że jakość oraz treść artykułów będzie miała większe znaczenie dla SEO niż mogłoby się to pozornie wydawać. Przemycenie linka dla Twojej strony będzie tą właśnie wisienką na torcie.

Artykuły ciekawe, zawierające rzeczywiście ważne informacje nie tylko zainteresują czytelnika (nawet tego przeciętnego, bez wiedzy specjalistycznej), ale również sp...

Ten materiał dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy